یکسره میباشند ابتدا وارد دستگاه توبه تاپس شده ودر این دستگاه الیاف یکسره  پس از عبور از یکسری غلطک کشیده شده و سپس شکسته میشود و به الیافی با طول کوتاهتر تبدیل میشوند .در این دستگاه دو نوع محصول تولید میشود یک نوع الیافی است که پس از شکست و کوتاه شدن طول به آن بخار زده میشود و نوع دیگر حالت بدون بخار میباشد که ر این حالت از پلیت حرارتی استفاده میشود و الیاف از مابین این پلیت عبور میکند و بعد به الیاف باطول کوتاهتر تبدیل میگردد. این دو نوع تا خنک شوند بعد از آن آنهارا به دستگاه بعدی یعنی بلندر انتقال میدهیم که در این دستگاه الیاف با بخار و بدون بخار با یکدیگر مخلوط میشوند وهم پس از یکسری پروسه  شانه کردن و کشش تبدیل به تاپس میگردد تاپس حاصله را به ماشین بعدی یعنی گیل باکس 1 انتقال میدهیم در گیل باکس 1 هشت عدد بانکه تغذیه میگردد و پس از کشش  دادن –شانه کردن-مخلوط کردن به یک فتیله تبدیل میکنیم.البته لازم به ذکر است که در این دستگاه به الیاف حاصله آنتی استاتیک اضافه میگردد تا از الکتریسیته ساکن جلوگیری شود. فتیله حاصله از گیل باکس 1 را به گیل باکس 2 و محصول گیل باکس 2 را به گیل باکس 3 تغذیه مینماییم و در نهایت فتیله مورد نظررابدست می آوریم.کلیه کارکرد هر سه گیل باکس مشابه میباشد بااین تفاوت که هر چه جلوتر میرویم وزن خطی فتیله

تولیدی کاهش میابد.در این مرحله فتیله تولیدی وارد دستگاه فنیشر میشود وپس از عبور از مناطق کشش به نیمچه نخ تبدیل میشود بادادن تاب به نیمچه نخها استحکام میدهیم با پیچیده شدن به دور بوبین ها آماده انتقال به ماشین رینگ میشود.

نیمچه نخ تولیدی پس از عبور از یکسری مناطق کشش و تقلیل وزن به نخ تبدیل میشود. همزمان با تقلیل وزن به نخ تاب هم میدهیم تا علاوه بر  استحکام میزان نمره نخ مشخص شود.

نخ تولیدی به دور ماسوره پیچیده میشود و از آنجاییکه مقدارنخی که بدور ماسوره پیچیده میشود بسیار کم میباشد وهمچنین نخ تولیدی رینگ دارای نقاط نایکنواخت مانند کلفتی و نازکی میباشد به دستگاه بعدی یعنی اتوکنر(اصلاحگر) منتقل مینماید که در این ماشین هر 25 ماسوره به یک بسته بزرگتر به نام بوبین تبدیل میگردد.در این میان نخ از بین یک منطقه که کار آن تشخیص نقاط نایکنواخت نخ میباشد عبورکرده ونایکنواختی ها سنجیده و انها را ازبین برده و مجددا" پیوند میدهد.

بوبین های حاصله از ماشین اتوکنر به ماشین لاکنی منتقل میشود و هر دو عدد بوبین نخ را به یک عدد تبدیل میکند و فقط دو نخ در کنا یکدیگر قرار میگیرند بدون آنکه به دور هم تابیده شوند نخها به دستگاه تابندگی منتقل میشوند و باهم تابیده میشوند که این امر باعث استحکام نخ میشود.

نخهای تابیده شده(دولا )را به قسمت بعدی یعنی سوپربا برده و پس از عبور از محفظه بخار و اعمال بخار که باعث حجیم و پفکی شدن آن میگردد بدور دوکهای مشبک میپیچند و علت پیچیده شدن  بدور دوکهای مشبک این است که رنگ براحتی به تمام قسمتهای نخ نفوذ کند.

دوکهای مشبک را به رنگرزی برده داخل حمل کننده چیده شده و در دیگ رنگرزی قرارمیدهند پس از رنگرزی وارد دستگاه آبگیر میشود که کار آن گرفتن آب اضافی نخ است .و پس از آبگیری وارد محفظه خشک کن قرار میدهند و کاملا خشک مینمایند.

نخهای رنگی خشک شده را به قسمت بعدی یعنی ماف برگردان برده و از آنجاییکه نخ بدور دوکهای مشبک پیچیده شده بود نوع پیچش آنها شل بوده و مناسب برای عرضه به بازار نمیباشند آنها را بدور دوکهای مخروطی پلاستیکی و یا مقوایی میپیچند و به بسته بندی ارسال میکنند.که در این قسمت پس از کنترل آنهارا بسته بندی و به بازار عرضه  میکنند.


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: میشود ,دستگاه ,باکس ,میگردد ,بخار ,عبور ,بعدی یعنی ,بدور دوکهای ,دوکهای مشبک ,وارد دستگاه ,پیچیده میشود ,ماسوره پیچیده میشود
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروش محصولات گیلان استودیو معماری اچ دی 1300 متر باغ ویلا در ملارد جنوبی iranrepaircenter Funpage سیمانکاران دانلود کتاب های نایاب hach آموزش مباحث ارز دیجیتال صحرا ، مثل هیچکس